آخرین ستاره

خلوت گاهی برای دریافت آثار ناصر عبداللهی

دوشنبه 23 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 14:36

آخرین خدا نگه دار

دانلود فایل تصویری قطعه آخرین خدا نگه دار کنسرت ناصریا


نمی دونم چرا این قطعه تو فیلم کنسرت نبود ؟؟؟

پنج‌شنبه 19 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 19:35

اعلام نتایج داوری انتخاب برترین های پاپ

اعلام نتایج داوری انتخاب برترین های پاپ در هیات کارشناسی ترانه ماه

بهترین های دهه 80
موسیقی پاپ انتخاب شدند

 درباره ی داوری بهترین‌های دهه 80 موسیقی پاپ
انتخاب بهترین‌های دهه 80 موسیقی پاپ ایران، یک پروژه‌ی بزرگ و پیچیده بود که روند اجرایی آن، از ابتدای سال 90 و با حضور نویسندگان و کارشناسان مجله «ترانه‌ماه» آغاز شد.
ابتدا یک گروه اقدام به جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل اولیه ی تمامی آلبوم‌های رسمی منتشر شده در دهه80 نمودند و همزمان، تیم کارشناسی دیگری با نگاه به برنامه‌های مشابه جهان نظیر Gramny و تطبیق آن با فضا، پتانسیل و معیارهای امروزی موسیقی پاپ ایران،20 رشته یا زمینه یا Category مختلف را برای رقابت هنرمندان ایرانی حوزه ی موسیقی پاپ برگزیدند. با پیشرفت این پروژه، انتخاب بهترین‌ها از بُعد کمی خارج شد و در فاز دوم کار، تحلیل کیفی آلبوم‌ها در زمینه‌های گوناگون، آغاز و به فهرست‌هایی طولانی منتهی گردید که متعاقب جلسات مختلف و مشاوره با برخی اهالی فن، لیست نهایی نامزدهای «بهترین‌های دهه 80 موسیقی پاپ ایران» تهیه و در شماره مرداد90 ترانه‌ماه منتشر گردید.
این لیست در طول پاییز و زمستان 90 نیز به قضاوت اهالی موسیقی گذاشته شد تا فرایند انتخاب بهترین‌های دهه 80 موسیقی پاپ، وارد فاز پایانی خود شود؛ یعنی داوری!

 داوری بهترین‌ها:
مهمترین و دشوارترین مرحله انتخاب بهترین‌ها، ترکیب هیات داوری این برنامه بود. با توجه به این مهم که بسیاری از هنرمندان شاخص عرصه موسیقی پاپ، خود در فهرست نامزدها حضور داشتند و طبعاً نمی توانستند یا نمی خواستند به هیات داوری این رویداد راه یابند، و بنابر پیشنهاد «خشایار اعتمادی» پیشقراوُل حیات مجدد موسیقی پاپ ایران و همینطور «علی تفرشی» که خواننده ای صاحب سبک و از مدیران هنرمند موسیقی کشور است، مقرر گردید تا یک «هیات داوری» عمدتاً خارج از حوزه ی موسیقی امروزی پاپ، ارنج شوند تا با آرای مشورتی خود، اقدام به معرفی بهترین‌ها نمایند. بر این اساس، مدیریت، سردبیر و نویسندگان ترانه‌ماه با همکاری و مساعدت برخی از دوستان و همکاران مطبوعاتی، ترکیب هیات داوری متفاوتی را با حضور بزرگان موسیقی ایران طراحی و به رایزنی با آنها پرداختند تا با گذر از این مرحله دشوار (که با پاسخ منفی برخی از عزیزان، منجمله فریدون شهبازیان، محمد سریر، کارن همایونفر و یکی دو نفر دیگر همراه بود) فهرست منتخب‌های دهه 80 موسیقی پاپ در 20 رشته گوناگون مشخص شود.

 چند توضیح ضروری:
- تیم کارشناسی ترانه‌ماه صرفاً به تحلیل محتوای آلبوم‌های رسمی دهه 80 پرداخته و هنرمندان فعال این مقطع زمانی را منظورِ نظر قرار داده بود.
- فهرستی که پیشتر تحت عنوان «نامزدها» اعلام گردید، در واقع شامل هنرمندانی بود که در دهه هشتاد، از نقطه نظر کمی فعالیت گسترده ای در حوزه ی موسیقی پاپ داشته اند.
- برای هماهنگی هیات داوری، تلاش و رایزنی فراوانی بعمل آمد تا برای اولین بار، جمعی از اساتید موسیقی کلاسیک و سنتی، منتقدان و مدیران موسیقایی، اقبال خویش را به اهالی پاپ معطوف کنند.
- ترانه ماه نقطه نظر و دغدغه برخی از اساتید محترم که پیشنهاد داوری ما را به دلایل مختلف نپذیرفتند، درک می کند و به آن احترام می گذارد.
- جمعی از داوران در برخی رشته‌ها، تا سه رای اعلام کردند. برخی دیگر هم در بعضی رشته‌ها و موضوعات، هیچ منتخبی نداشتند؛ لذا برای جمع بندی آن رشته‌ها، نقطه نظرات سایر داوران لحاظ گشت.
- به پیشنهاد داوران محترم، محبوب ترین هنرمند دهه 80 موسیقی پاپ ایران به رای مردمی هم گذاشته خواهد شد که این مهم، بزودی از طریق نظرخواهی سایت ترانه‌ماه بوقوع خواهد پیوست.
- در برخی رشته‌ها که آرای داوری متفاوت و پوئن هنرمندان و زمینه‌های منتخب به هم نزدیک بود، بین دو تا چهار برگزیده اعلام شده، اما در سایر موارد و با در نظر گرفتن رای بالای داوران به یک برگزیده، تنها یک نام برده شده‌است.
- ترانه ماه ضمن احترام به آرای داوران محترم و سپاس از حسن نظر آنها، از بخش بهترین رسانه کنار کشید.

برگزیدگان رشته های مختلف

چهره برتر دهه 80
1- بهروز صفاریان   2- علیرضا عصار و احسان خواجه امیری

بهترین ملودی ساز:
بابک بیات

بهترین تنظیم کننده مدرن:
بهروز صفاریان

بهترین ترانه سرا:
محمدعلی بهمنی

بهترین گروه موسیقی:
رستاک و دارکوب

بهترین آلبوم:
دو نیمه رؤیا (حامی)، وایسا دنیا (رضا صادقی)، هوای حوا (ناصر عبداللهی)

بهترین قطعه پاپ- سنتی:
آسیمه سر (محمد اصفهانی)

بهترین خواننده تیتراژ تلویزیونی:
1- علیرضا قربانی   2- احسان خواجه امیری

قطعه هیت دهه:
1- گل هیاهو (فریدون آسرایی) و نون و دلقک (محمد اصفهانی)،   2- وایسا دنیا (رضا صادقی) و منو ببخش (ناصر عبداللهی)

بهترین خواننده قطعات مناسبتی:
ناصر عبداللهی

بهترین خواننده:
1- محمد اصفهانی    2- رضا صادقی   3- مانی رهنما و احسان خواجه امیری

بهترین تنظیم کننده اْرکسترال:
فؤاد حجازی

 بهترین تهیه کننده:
1- ایران گام   2- آوای باربد

بهترین نوازنده:
آندره آرزومانیان

محبوب ترین چهره:
رضا صادقی

بهترین قطعه:
1- دلم گرفت (حامی) و وایسا دنیا (رضا صادقی)   2- عشق الهی (علیرضا عصار) و کوچه ملی (رضا یزدانی)

بهترین خواننده فیلم سینمایی:
محسن چاوشی (سنتوری–داریوش مهرجویی)

بهترین اجرای صحنه ای:
1- رضا صادقی   2- احسان خواجه امیری   3- نیما مسیحا

بهترین میکس و مسترینگ:
تیم استودیو پاپ

بهترین رسانه:
1- ژورنال موسیقی گفت و گوی‌هارمونیک     2- موزیک ما

چهارشنبه 11 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 18:34

رخصت نزدیک است

ترانه ماه: بزودی آلبوم جدیدی از قطعات منتشر نشده زنده یاد ناصر عبداللهی با عنوان «رخصت» منتشر خواهد شد. ...در این آلبوم، برخی اتودها و قطعات قدیمی منتشر نشده «ناصر عبداللهی» بازسازی و در قالب یک آلبوم کامل (متشکل از 11 قطعه) مهیا شده است که با اخذ مجوز نهایی از دفتر موسیقی، تا پایان ماه مبارک رمضان منتشر و در دسترس عموم علاقمندان این خواننده فقید قرار خواهد گرفت.

نام این آلبوم که شش سال پس از کوچ غریبانه ناصریا منتشر خواهد شد، "رخصت" است و در آن، قطعاتی چون «دل عاشق» و «هستی من» نیز قرار گرفته است.

«ماندگار» عنوان آخرین آلبوم عبداللهی بود که چندی پس از درگذشت وی و در زمستان 85 منتشر شد.

وی پیش از آن نیز خالق آلبوم های پُرمخاطبی چون: عشق است، دوستت دارم، بوی شرجی و هوای حوا شده بود.

ناصر عبداللهی روز 29 آذر ماه 1385 در بیمارستان هاشمی نژاد تهران درگذشت و در زادگاهش بندرعباس، به خاک سپرده شد.

سه‌شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 14:31

جشن رمضان

برنامه جشن رمضان پخش از شبکه 5 شبکه تهران


قسمت اول اجرای قطعه کودکان خیابانی دانلودقسمت دوم اجرای قطعه هوای حوا دانلودقسمت سوم گفتگو


دانلود